Sauna a zdrowie?

Kąpiele saunowe czyli kąpiele „w ciepłym powietrzu” to idealny sposób na zwalczanie zmęczenia, pozbycie się stresu i odpoczynek fizyczny oraz psychiczny.

Spośród wszystkich zalet, jakie oferuje sauna sucha oraz parowa należy na początek wymienić podniesienie odporności organizmu na różnorodne infekcje, co jest szczególnie ważne w okresie zimowym, kiedy królują przeziębienia i grypy. Regularne korzystanie z saun wspomaga przyspieszenie metabolizmu co doceniają osoby utrzymujące dietę lub starające się utrzymać zgrabną figurę. Nie możemy zapomnieć o korzystnym wpływie kąpieli termicznych na skórę poprzez usunięcie potu i toksyn gromadzących się w skórze. Dodatkowo pod wpływem wysokich temperatur pobudzany jest cały układ krwionośny, co wpływa pozytywnie na zdrowy wygląd skóry na całym ciele. Korzystanie z sauny wskazane jest dla osób aktywnych fizycznie, ponieważ wysoka temperatura powoduje zwiększenie siły mięśni oraz tempa ich odpoczynku po intensywnym wysiłku fizycznym. Natomiast kąpiele parowe będą preferowane są doskonałym sposobem na udrożnienie układu oddechowego poprzez wdychanie i nawilżanie wewnętrznych błon śluzowych.

Jak widać kąpiele saunowe nie tylko pomagają doskonale wypocząć, ale posiadają one również szereg innych właściwości zdrowotnych. Osoby, które regularnie z nich korzystają są więc nie tylko zrelaksowane, ale po prostu zdrowsze.