Microsalt – zdrowy dodatek do sauny i kabiny na podczerwień

Korzyści zdrowotne, łatwa obsługa i konserwacja oraz poręczna wielkość: SaltProX jest pierwszym urządzeniem Microsalt przeznaczonym do użytku domowego. Pozytywne zdrowotne działanie suchej soli jest potwierdzone licznymi badaniami naukowymi. Dzięki opatentowanej technologii Microsalt rozszerzyliśmy możliwości jej zastosowania. Nagroda European Health and Spa Award 2014 uhonorowała system Microsalt jako najlepszy produkt SPA w dziedzinie innowacji technicznych („Best Spa Product Innovation Technique“). Dzięki nowemu urządzeniu SaltProX udało nam się w prosty i niedrogi sposób udostępnić tę unikalną, opatentowaną technologię do użytku domowego. Mały, lekki i poręczny – ten zdrowy dodatek ze swoim ponadczasowym wzornictwem będzie idealnie pasował do każdej sauny i kabiny na poczerwień. Ponadto dzięki zasilaniu na baterie Microsalt SaltProX można używać praktycznie wszędzie, a nawet zapakować i zabrać w dowolne miejsce.
IDEALNE POŁĄCZENIE DLA WASZEGO ZDROWIA
Jest wiele powodów, dla których warto korzystać z sauny lub kabiny na podczerwień. Poznajcie kolejny: dzięki SaltProX każdą saunę lub kabinę można zamienić w pomieszczenie do inhalacji, ponieważ został zaprojektowany do stosowania w kabinach cieplnych. Tylko w takich warunkach możliwe jest łatwe uzyskanie wilgotności względnej powietrza poniżej 40%, co sprzyja powstawaniu mikroklimatu z mgiełką z suchej soli o bardzo wysokim stężeniu aerozolu solnego. Mgiełka rozprowadza się równomiernie po całej kabinie, w wyniku czego uzyskujemy maksymalne wykorzystanie właściwości zdrowotnych przy minimalnym wysiłku.
JEDNA METODA A TAK WIELE KORZYŚCI DLA ZDROWIA: KONCEPCJA MICROSALT
Bryza wiejąca w twarz i woda obmywająca stopy. Na ustach czuć smak soli. Pobyt nad morzem jest dobry nie tylko dla duszy, ale przede wszystkim dla naszych dróg oddechowych. Właśnie dla osób z problemami układu oddechowego stworzono Microsalt. Microsalt SaltProX wytwarza wyjątkowo drobny aerozol solny najwyższej jakości, który rozprowadza się po całej kabinie. Przez pocieranie się pojedynczych kryształków soli ulegają one silnemu rozdrobnieniu, dodatkowo są ładowane ujemnie (efekt tryboelektryczny). Powstała w ten sposób jonizacja układzie oddechowym – inaczej niżw przypadku zwykłych zastosowań soli – od nosa do zatok, przez gardło i dalej do najbardziej oddalonych rejonów płuc, wspomagając rozrzedzanie zalegającej tam wydzieliny. Stosowanie Microsalt SaltProX prowadzi do gruntownego oczyszczenia dróg oddechowych aż do najmniejszych pęcherzyków płucnych oraz oczyszczenia i regeneracji skóry. Regularne inhalacje wzmacniają dodatkowo system odpornościowy. Microsalt zaleca się szczególnie w przypadku kataru siennego, przy astmie, zapaleniu oskrzeli, pojedynczych cząsteczek soli powoduje równomierne rozprowadzenie ich w pomieszczeniu, przyczyniając się ponadto do oczyszczenia powietrza, z którym drogi oddechowe i skóra mają stale kontakt. W trakcie wdychania malutkie cząstki soli rozchodzą się po całym mukowiscydozie lub przewlekłych schorzeniach płuc. Microsalt SaltProX polecamy również osobom, które cierpią na częste infekcje lub borykają się z zapaleniem zatok oraz dla osób z chorobami skórnymi, zaburzeniami snu lub cierpiącymi na depresję.