Przejrzyj rodzaje saun domowych, aby zapoznać się z naszymi produktami i dowiedz się, jak zaplanować własne SPA z sauną, sauną-bio czyli tzw. tropikalną, łaźnią parową aromatyczną i strefą relaksacyjną z leżanką NIRE z podczerwienią. Powiedz nam dokładnie, czego oczekujesz, a my zaprojektujemy idealne miejsce do Twojego SPA i sprawimy, że odpoczniesz we własnym domu.

Wielkość sauny
Instalujemy sauny na rzucie 4-kątnym czy 5-kątnym bądź okrągłym, we wnęce, pod nachyleniem dachu czy też w pomieszczeniach piwnicznych.

Wymagania konstrukcyjne
Zasilanie elektryczne 230V lub 400V, wentylacja grawitacyjna lub mechaniczna oraz podłoga ceramiczna.

Wykończenie zewnętrzne
Jednolite panele z jodły Hemlock albo klasyczne odeskowanie drewniane, świerk naturalny albo lazurowany na biało, kompletnie w ciemnym drewnie Wenge albo cała w bieli, ze szklanymi diagonalnymi frontami i bez progu.

Wykończenie wewnętrzne
Choina kanadyjska hemlock wyróżnia się brakiem sęków co daje wspaniały, jednolity efekt wizualny, a świerk karelski gwarantuje większe urozmaicenie optyczne wnętrza sauny.

Piece
Piece produkcji EOS, Sentiotec i inne różnej mocy 4,5 -15 kW /400V w bezpiecznej obudowie -osłonie, wyposażone są wewnątrz w specjalne kosze do wypełnienia kamieniami o dużej kumulacji ciepła. Wypełniony ca 30 – 60 -100 kilogramami kamieni wolnych od emisji zanieczyszczeń. Większość piecy stosowanych do saun Vital jako wolnostojące , posiadają niezwykle niskie obciążenie elementów grzewczych.

Sterowanie
Sterowniki jako panele zewnętrze i wewnątrz sauny dotykowe z serii waw.com4 elektroniczne są proste w obsłudze i zawsze zapewniają utrzymanie doskonałego klimatu w saunie fińskiej czy w saunie-Bio Vital.

Oświetlenie

Gwiaździste niebo
wyczaruje 40-60 migoczących gwiazd na suficie.