Relaks w SPA i Wellness

Każdy z nas jest wyjątkowy i podąża za swoją naturą relaksu tworząc niepowtarzalny klimat dobrego samopoczucia, a tym samym pozytywnie wpływa na swoje zdrowie. Dzisiaj, znaczna większość miłośników kąpieli saunowych w domowych i hotelowych SPA, salonach i gabinetach odnowy biologicznej, Day SPA, SPA & Wellness, cenią sobie niezwykle dłuższą formę relaksu i odprężenia, dopasowując wilgotność powietrza przy łagodnym ogrzewaniu ciała w niższych temperaturach na poziomie około 48ºC-75ºC. Pobyt w różnych strefach klimatycznych – od łagodnej i wilgotnej po gorącą i suchą z aromatyczno – relaksacyjną kąpielą – to solidna aktywacja metabolizmu u każdego.

Prowadzone badania w wielu krajach dowiodły, iż delikatne ciepło i przyjazny dla naszego krwionośnego układu klimat niskotemperaturowej kąpieli z nawilżaniem mogą obniżać ciśnienie krwi oraz łagodzić problemy z niedokrwieniem. Warto podkreślić , iż regularne korzystanie z łagodnych kąpieli saunowych to nic innego jak trening układu naczyniowo – sercowego i efektywne zapobieganie przeziębieniom. Mówimy wówczas o pozytywnym wpływie na nasz system immunologiczny czyli system odpornościowy organizmu.

W ramach programu Beauty, największy organ naszego organizmu jakim jest skóra, zostaje gruntownie oczyszczona , umożliwiając jednocześnie dostarczanie substancji odżywczych. Rozpylane równocześnie olejki aromatyczne mają działanie relaksacyjne i pozytywnie oddziałują na drogi oddechowe oraz dodatkowo można rozkoszować się klasyczną muzyką czy odgłosami natury.