Terapia barwami światła

Studia naukowe i prowadzone badania w ostatnich latach wyraźnie sygnalizują korzystny wpływ światła na organizm ludzki , na nasze samopoczucie, nastrój, zdolność do pracy , a nawet system immunologiczny.
Elementami wyposażenia mogą być panele sufitowe do sauny ze specjalnym filtrem i kolorowymi lampami dla terapii barwami światła czy z dodatkowymi jeszcze lampami LiftLight ® Klafs ze światłem czerwonym R podczas którego delikatnie rozgrzewane są położone głębiej warstwy skóry w celu stymulowania zawartego w nich zwiotczałego kolagenu i wywołania tzw. „efektu kurczenia się”. System ten wyjątkowo efektywnie stymuluje kolagen dzięki zastosowaniu światła czerwonego w wybranym zakresie długości fali przy jednoczesnym oddziaływaniu ciepła pochodzącego z pieca sauny. Dodatkową zaletą systemu jest możliwość stosowania lamp barwnych w kolorze czerwonym, niebieskim, zielonym i żółtym o znanym powszechnie pozytywnym ich oddziaływaniu.
Pamiętamy , iż światło słoneczne , czyli jego zakres widzialny i podczerwień (odczuwalne ciepło promieni słonecznych ) jest jedynym rodzajem naturalnego promieniowania elektromagnetycznego przynosząc organizmom żywym korzyści i są dla nich niezbędne. Bez światła nie ma życia albo jest ono ograniczone. Wiemy, że nawet rośliny posiadają unikalną cechę w świecie ożywionym, co sprawia , że potrafią żyć ze światła i dzięki światłu. Bez światła i fotosyntezy nie byłoby życia tlenowego , a nawet „życia w kosmosie” .
Człowiek jest w stanie rozróżniać fale światła zakresu widzialnego (380-780 nm lub 0,38 -078 um) .
Oddziałując na ciało poprzez nasłonecznianie czyli naświetlanie mamy do dyspozycji kolejne dostępne wyposażenia dla strefy relaksu i wypoczynku w postaci paneli wiszących pod nazwą
„Luxo” czy „łąki słonecznej Klafs – z serii U / K”.
Kąpiele słoneczne, łagodzą problemy skórne , aktywizują procesy biologiczne o korzystnym wpływie na funkcję serca , krążenia czy systemu nerwowego , a przy okazji uzyskanie delikatnej opalenizny.